اختتامیه جشنواره ملی صنایع‌دستی آیات

اختتامیه جشنواره ملی صنایع‌دستی آیات روز پنجشنبه، ۲۵ بهمن‌ماه با حضور هنرمندان صنایع‌دستی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزار شد.

در رشته فلز کی‌قباد بذرافشان و مجید ملک‌زاده، به ترتیب رتبه‌های اول و دوم و شهرام رجایی، داوود جعفری قلعه شویی و بابک خویی رتبه سوم را کسب کردند، در این رشته آمنه بدرالسما، یلدا محمدی، آرزو علی‌محمدی، شیما بذرافشان، فاطمه‌سادات میرمیران، خسرو عاشقی، میثم بهمنیان، سیدسعید طباطبائیان و رجبعلی راعی شایسته تقدیر شناخته شدند.

در رشته سفال داوران اثری را شایسته مقام‌های اول و دوم ندانستند و ریحانه کَهَنگیان رتبه سوم را کسب کرد، در سفال ساسان بهادری شایسته تقدیر شناخته شد.

در رشته چوب بخش نازک‌کاری معرق مریم امین‌الرعایا، امین همتی و فاطمه مسیبی به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند. در بخش نازک‌کاری منبت نیز به ترتیب مریم کشتکاروندی، مسلم زارع و مرضیه آرمانی حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند. در این رشته داوران آثار حمیده نافه بوستان، طاهره عسکری، سیدرسول میرزینعلی، میلاد یزدخواستی، حسن جدی ابنوی، حمید رعیت‌زاده، مهدی احمدی داغستانی و فرهاد پاک‌نژاد را شایسته تقدیر دانستند.

در رشته بافت جلال ابراهیم‌زاده، ناهید معقولی و توران اقوام کرباسی رتبه‌های اول تا سوم را کسب نمودند و فریبا ابوالقاسمی و فرحناز کرک یراق شایسته تقدیر در جشنواره شدند.

این جشنواره در چهار رشته فلز، سفال، چوب و بافت با شرکت 375اثر از 19 استان برگزار شد. از میان آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره 123 اثر به مرحله داوری رسیدند و 20 اثر شایسته تقدیر شناخته شدند. در حاشیه مراسم آثار شرکت‌کنندگان در جشنواره به نمایش گذاشته شد.

 

محل قرارگیری: صفحه ی اصلی روابط عمومی و مرکز خلاقیت اخبار و اطلاعیه ها اختتامیه جشنواره ملی صنایع‌دستی آیات