سوالات متداول

سوالات متداول

سوالات متداول


سوال:باسلام و عرضه خسته نباشید خدمت ریاست دانشگاه،بنده قصد ثبت نام داشتم میخواستم شرایط و مدارک ثبت نام بدونم ممنون میشه جواب بدین.؟

برای  ثبت نام در این دانشگاه نیاز به داشتن مدرک دیپلم جهت ثبت نام در دوره های کاردانی و یا مدرک کاردانی برای ثبت نام در دوره های کارشناسی دارید.اگر متقاضی پسر باشد باید محدویدیت از نظر سازمان نظام وظیفه برای سربازی نداشته باشد.از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت نام اصل مدرک تحصیلی ، کپی صفحات شناسنامه و کارت ملی و کارت پایان خدمت و شش قطعه عکس می باشد.دقت بفرمایید تحویل مدارک بعد از انجام ثبت نام در سایت سازمان سنجش و قبولی نهایی می باشد.

سوال:باسلام من لیسانس مکانیک دارم میخواستم دررشته موسیقی شرکت کنم میخواستم ببینم شرایط ورود به دانشگاه موسیقی چیه وآیا درصورت ورود به دانشگاه دروس عمومی تطبیق واحد داده میشودیانه؟

پاسخ کارشناس:باسلام  درصورت داشتن مهارت در ساز می توانید با مدرک لیسانس درمقطع کاردانی یا کارشناسی ثبت نام کنید درصورت پذیرفته شدن کلیه دروس عمومی که دارای نمره بالای 12باشد این دروس برای شما معادلسازی خواهد شد.

سوال:سلام شرایط پذیرش دانشجو در رشته کارگردانی سینما رو میخواستم بدونم و اینکه من دیپلم فنی دارم آیا میتونم با دیپلم فنی وارد دانشگاه بشم یانه و اینکه شهریه یه دانشگا چقدر میشه ممنونم؟

پاسخ کارشناس:با سلام . بله با داشتن مدرک دیپلم فنی می توانید وارد این دانشگاه بشوید.شهریه هر ترم به طور میانگین هشتصد تا هشتصد و پنجاه هزار تومان می باشد.

سوال:باسلام. و عرض خسته نباشید به همه پرسنل محترم
تخفیف شهریه به چه کسانی تعلق می گیرد؟این سوالی است که از امور مالی پرسیدم و آن ها گفتند فقط برای رتبه اول هاست.حال این رتبه اول ها چه کسانی هستند؟کسانی که در کل دانشگاه اول شده اند یا در ترم تحصیلی خود؟خواهشمندم این سوال من را از دایره آموزش بپرسید چرا که وقتی من از آن ها پرسیدم هر کدامشان من را به یک طرف پاس دادند.با سپاس.منتظر لطف شما هستم.

پاسخ آموزش:با سلام احتراما به استحضار می رساند که تخفیف شهریه شامل دانشجویانی می شود که در ورودی هر رشته در هر نیم سال حائز بالاترین معدل شده باشند.به عنوان مثال کاردانی روابط عمومی ورودی 931 یک دانشجوی ممتاز و کاردانی روابط عمومی ورودی 932 هم یک دانشجوی ممتاز شامل شرایط تخفیف شهریه دارند.لازم به ذکر است در پایان هر نیم سال بعد از اعلام تمامی نمرات از سوی اساتید، کار بررسی این دانشجویان فقط توسط کارشناسان دانشجویان جاری انجام میپذیرد و اسامی جهت اعمال تخفیف شهریه به امور مالی مرکز ارجاع داده می شود. باتشکر

۱- نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون دوره های ترمی دانشگاه جامع علمی- کاربردی به چه صورت است؟

جواب: داوطلب می بایست پس از اخذ دفترچه پذیرش دوره های ترمی نسبت به ثبت نام در آزمون مربوطه اقدام نماید. زمان دقیق ثبت نام نیز از طریق سایت دانشگاه و سایت واحد استانی اصفهان ، رسانه های جمعی و هفته نامه جامع به اطلاع عموم می رسد.

2- آیا جهت ورود به دوره های ترمی مقطع کاردانی دانشگاه جامع هم آزمون وجود دارد؟

جواب: خیر

3- آیا مرتبط بودن نوع دیپلم و رشته قبولی الزامی است؟

جواب: اولویت پذیرش در هر رشته با دیپلم های مرتبط می باشد، لیکن دارندگان سایر دیپلم ها نیز مجاز به انتخاب این رشته ها می باشند. بدیهی است اولویت پذیرش آن ها پس از دیپلم های مرتبط می باشد.

4- در صورت عدم ارتباط نوع دیپلم یا فوق دیپلم با مقطع بالاتر پذیرفته شده به چه نحو عمل می گردد؟

جواب: در صورت عدم ارتباط نوع دیپلم و یا فوق دیپلم با مقطع بالاتر پذیرفته شده می بایست تعدادی واحد جبرانی را بگذراند. ( حداکثر ۸ واحد)

5- رشته های موجود در مرکز فرهنگ وهنر اصفهان چیست؟

جواب: برای دیدن رشته های این مرکز اینجا کلیک کنید.

6- دانشگاه جامع علمی- کاربردی در چه مقاطعی دانشجو می پذیرد؟

جواب: دانشگاه جامع علمی- کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته  دانشجو می پذیرد.

7- آیا مدرک دانشگاه جامع علمی- کاربردی جهت ادامه تحصیل در داخل و یا خارج و در دانشگاه های غیر از علمی- کاربردی معتبر است؟

جواب: مدرک دانشگاه جامع علمی- کاربردی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد و برای ادامه تحصیل در کلیه دانشگاه های داخل و خارج از کشور معتبر است.

8- در صورت داشتن مدرک کاردانی از سایر دانشگاه ها امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع وجود دارد؟

جواب : داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا داشتن مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش.این دسته از داوطلبان می توانند برحسب ضوابط بدون در نظر گرفتن عنوان مدرک کاردانی یا فوق دیپلم خود بر اساس علاقه مندی به هریک از رشته های تحصیلی ثبت نام و نسبت به انتخاب رشته مبادرت نمایند.

9- آیا اشتغال دانشجویان دانشگاه جامع پس از تحصیل تامین می گردد؟

جواب:هدف از آموزشهای علمی- کاربردی آموزش مهارتهای لازم به افراد برای احراز مشاغل پس از تحصیل بوده و پس از فراغت از تحصیل، قابلیت های لازم برای جذب در شغل مورد نظر را داشته و مهم تر از آن قابلیت خود اشتغالی داشته باشد.

10- میزان شهریه دانشگاه جامع علمی- کاربردی به چه صورت است؟

جواب: میزان شهریه دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه، هر سال توسط هیات امنای دانشگاه تصویب و در دفترچه راهنمای آزمون درج می گردد.

11- آیا دریافت شهریه به صورت قسطی هم صورت می گیرد؟

جواب: مرکز می تواند نسبت به دریافت ۸۵% شهریه به صورت اقساط از دانشجو اقدام نماید.

12- آیا دانشگاه جامع به دانشجویان در حین تحصیل وام دانشجویی می دهد؟

جواب: بله

13- آیا امکان استفاده از مرخصی تحصیلی در ترم اول وجود دارد؟

جواب: در ترم اول میهمان، تغییر رشته و مرخصی ممنوع می باشد.

14- در صورت وجود مغایرت معدل کل دیپلم با معدل اعلام شده به سازمان سنجش و پذیرفته شدن به چه نحو عمل می گردد؟

جواب: چنانچه معدل کل گواهی معتبر دیپلم ارائه شده از سوی داوطلب از معدل اعلام شده در فهرست پذیرش سازمان سنجش آموزش کشور بیشتر باشد، ثبت نام این دسته از داوطلبان بلامانع است. در غیر این صورت مرکز آموزشی می بایست از طریق سامانه مربوطه نسبت به اعلام مغایرت به سازمان سنجش اقدام نماید و پس از حصول نتیجه اقدام لازم انجام پذیرد. با توجه به این که ثبت نام بر اساس گواهی معتبر دیپلم می باشد، چنانچه مغایرت معدل ناشی از مغایرت معدل مندرج در گواهی نامه اصل با گواهی موقت دیپلم باشد، ثبت نام این دسته از داوطلبان بلامانع است.

15- وضعیت تشکیل کلاس ها در دوره های ترمی دانشگاه جامع علمی- کاربردی چگونه است؟

جواب: حضور دانشجو در تمام جلسات مربوط به هر درس الزامی است و ساعات غیبت دانشجو در هر درس نباید از سه شانزدهم مجموع ساعات آن درس تجاوز کند.

محل قرارگیری: صفحه ی اصلی آموزش سوالات متداول